terapia protonowa protonoterapia

Pacjent we własnym zakresie ponosi:

  • koszty tłumaczenia dokumentacji medycznej,
  • koszty przesyłek pocztowych,
  • koszt transportu,
  • w przypadku leczenia ambulatoryjnego: koszty wyżywienia i zakwaterowania,
  • koszty wstępnej konsultacji,
  • koszty leczenia protonowego.

Koszt konsultacji wstępnej online w Proton Therapy Center w Pradze – 0,00 Euro . Wstępna konsultacja obejmuję:

– wywiad (telefoniczny, telekonferencj)

– analizę dokumentacji medycznej (przetłumaczonej na język angielski)

– rekomendację dot. leczenia.

koszt wizyty konsultacyjnej na miejscu w PTC w Pradze – 100 Euro (+ koszt tłumacza na miejscu 600 koron czeskich/1 h tłumaczenia)

Koszt leczenia w PTC w Pradze (Czechy) od 16.600 Euro-60.000 Euro (nie obejmuje kosztu zakwaterowania i transferu z lotniska i z powrotem)

====================================

Istnieje możliwość konsultacji w wybranych ośrodkach leczenia protonowego w USA

Koszt konsultacji wstępnej online w  Proton Therapy Centers w USA – 800 $ (powyższa kwota jest kwotą zwrotną w przypadku podjęcia leczenia w rekomendowanej jednostce w USA)

Koszt leczenia w PTC w USA – 200.000-270.000 $ (obejmuje również koszt zakwaterowania i transfer z lotniska i z powrotem).

============================

Istnieje możliwość konsultacji /doradztwa medycznego w zakresie dostępnych metod  i technik leczenia onkologicznego (w tym opis metody, technologii, wskazania adresu, danych kontaktowych ośrodka. specjalisty. pomoc w organizowaniu konsultacji ze specjalistami)

koszt doradztwa medycznego – 250 zł  – konsultacje realizowane są w Poznaniu, przy ul. Tylne Chwaliszewo 25, tel. 602 673 598 od godz. 9.00-16.00 od poniedziałku do piątku

By dowiedzieć się więcej o prefinansowaniu lub refundacji leczenia, przejdź do portalu krajowego punktu kontaktowego NFZ do spraw transgranicznej opieki zdrowotnej klikając tutaj.

Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu 21.11.2014 r. uruchomił portal krajowego punktu kontaktowego do spraw transgranicznej opieki zdrowotnej (kliknij, by dowiedzieć się więcej) gdzie znajdują się wszystkie informacje, wzory wniosków itp. dotyczące procedur leczenia pacjentów polskich na terenie UE, oraz pacjentów unijnych na terenie Polski.

Koszt leczenia ustalany jest na podstawie indywidualnego planu leczenia (na który składa się m.in. liczba zastosowanych frakcji napromieniania). Koszt leczenia jest podawany pacjentowi przed rozpoczęciem leczenia.